HotelStars.cz

Hotel Stars EU
Metodika klasifikace

Novinky

První certifikovaný 5* Hotel z řady mezinárodních řetězců v Brně
14. 6. 2016

Barceló Brno Palace hotel v Brně dnes získal od AHR ČR certifikát Hotelstars pro kategorii Hotel 5*. Hotel se 119 luxusními pokoji v historickém centru Brna splnil všechna přísná kritéria. Zařadil se tak mezi další… více >

Instituce EU podporují další prosazování unie Hotelstars Union jakožto klasifikačního systému evropského hotelového odvětví
13. 4. 2016

TISKOVÁ ZPRÁVA HOTREC Instituce EU podporují další prosazování unie Hotelstars Union jakožto klasifikačního systému evropského hotelového odvětví Brusel – 15. března 2016 – Aktuáln… více >

Přihlášení administrátorů
Emailová adresa
Heslo
 
Zapomenuté heslo

Co znamenají hotelové hvězdičky

reklama

Asociace hotelů a restaurací České republiky spolu se svou evropskou zastřešující organizací HOTREC pracují již několik let na podpoře systému OFICIÁLNÍ JEDNOTNÉ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR, který v Čechách funguje na dobrovolné bázi již od roku 2004. Materiál Oficiální jednotné klasifikace vznikl ve spolupráci AHR ČR, UNIHOST a za podpory MMR ČR a agentury Czech Tourism.

Začátek roku 2010 přinesl nový systém přidělování hvězdiček. Hotelové asociace 7 zemí EU založily Hotelstars Union /HSU/, unii, která si dala za cíl především sjednotit klasifikaci hotelových služeb pomocí jednotné metodiky a využití společného marketingu při propagaci certifikovaných zařízení. Jestliže u vzniku Hotelstars Union stálo 7 zemí EU, rok před uplynutím prvního období její platnosti se rozšířil jejich počet na 11. V současné době aplikuje těchto 16  zemí společná kritéria v udělování hvězdiček: Německo, Rakousko, Švédsko, ČR, Maďarsko, Švýcarsko, Nizozemí. Dále Lucembursko a pobaltské země- Litva, Lotyšsko a Estónsko, v roce 2012 se přidala Malta, v roce 2013 Belgie, Dánsko a Řecko a v roce 2015 Lichtenštejnsko. Vstup dalších zemí je již v jednání (vážný zájem má Itálie, Irsko, Island, Slovinsko nebo např. Polsko).

Ilustrační fotografie pokoje.

AHR ČR spolu s partnerskými asociacemi ostatních členských zemí začala pracovat na přípravě nové certifikace, která v ČR vstoupila v platnost na podzim roku 2015. Certifikace je živý organismus, který reaguje na aktuální vývoj hotelového průmyslu. V této souvislosti nabývá na významu hodnocení uplynulého období a poznatků z aplikace jednotných kritérií vybavení a služeb na mezinárodní úrovni. Nesporným přínosem byla a je podpora certifikace HSU ze strany Evropského parlamentu, Ministerstva pro místní rozvoj a České centrály cestovního ruchu Czech Tourism.

Od 1.1.2016 se certifikační znaky udělují na 5 let, oproti původním 3 rokům.

Nejsou HVĚZDY JAKO HVĚZDY

Logo Hotelstars.eu.

Je čas odlišovat ty hotely, které se k této dobrovolné certifikaci přihlásí od těch ostatních, které se sice na fasádě a ve svých prezentacích honosí určitým počtem hvězdiček, ale již negarantují podle jakého systému se tak označují, tedy negarantují jasné a transparentní služby.

Pochybnosti a nejistotu při výběru ubytování mohou vyvolávat i kategorie, s nimiž se lze setkat, a které český právní řád nezná /např.: rezidence, hotelový dům, zájezdní hostinec, ubytovací středisko apod./.

Členové Hotelstars Union si dali za cíl především sjednotit kritéria hotelových služeb pomocí jednotné metodiky a využití společného marketingu při propagaci certifikovaných zařízení. Hotelová klasifikace má celkem 270 hodnotících kritérií, která vznikla na podkladu průzkumů očekávání hotelových hostů a potřeb trhu. Systém se opírá o povinná kritéria a dobrovolně volitelné požadavky. Na náš hotelový trh přináší i řadu novinek, především možnost zařazení do již zmíněné třídy s přívlastkem SUPERIOR.

V současné době klademe důraz na spolupráci s internetovými portály nabízejícími ubytování. Pro tyto účely jsme vytvořili znak Oficiální jednotné klasifikace, kterým jsou označována oficiálně certifikovaná zařízení. Seznam našich partnerů, kteří tento systém podporují, budou brzy zpřístupněny v rámci těchto stránek.

Hledáte-li tedy ubytování v Čechách, doporučujeme vybírat takové hotely, které jsou označeny na vchodu oficiální nálepkou, deklarující počet hvězd a nesoucí loga CzechTourism a Asociace hotelů a restaurací České republiky.

Certifikát Hotel Garni *** Certifikát Penzion **** Certifikát Hotel Superior *****

Copyright © Asociace hotelů a restaurací ČR
Prohlášení o přístupnosti | Právní doložka | Mapa stránek