HotelStars.cz

Hotel Stars EU
Metodika klasifikace

Novinky

Výsledky fotosoutěže s Hotelstars certifikovanými hotely :)
17. 3. 2017

Máme pro vás výsledky foto-soutěže s Hotelstars :) Více o soutěži jsme psali zde: http://www.hotelstars.cz/novinky/detail/fotosoutez-o-pobytovy-voucher-s-hotelstars.  První místo, a pobytový voucher na 4 dny s polopenzí… více >

Jarní speciální akce pro členy AHR ČR - certifikace Hotelstars za pouhých 1000 Kč
16. 3. 2017

Představujeme vám časově omezenou speciální jarní akci pro členy AHR ČR. Celý březen a duben 2017 je pro členy AHR ČR, kteří  momentálně nejsou certifikováni, certifikace Hotelstars za pouhých 1000Kč :) Pro více… více >

Přihlášení administrátorů
Emailová adresa
Heslo
 
Zapomenuté heslo

Co znamenají hotelové hvězdičky

reklama

Asociace hotelů a restaurací České republiky spolu se svou evropskou zastřešující organizací HOTREC pracují již několik let na podpoře systému OFICIÁLNÍ JEDNOTNÉ KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ČR, který v Čechách funguje na dobrovolné bázi již od roku 2004. Materiál Oficiální jednotné klasifikace vznikl ve spolupráci AHR ČR, UNIHOST a za podpory MMR ČR a agentury Czech Tourism.

Začátek roku 2010 přinesl nový systém přidělování hvězdiček. Hotelové asociace 7 zemí EU založily Hotelstars Union /HSU/, unii, která si dala za cíl především sjednotit klasifikaci hotelových služeb pomocí jednotné metodiky a využití společného marketingu při propagaci certifikovaných zařízení. Jestliže u vzniku Hotelstars Union stálo 7 zemí EU, rok před uplynutím prvního období její platnosti se rozšířil jejich počet na 11. V současné době aplikuje těchto 16  zemí společná kritéria v udělování hvězdiček: Německo, Rakousko, Švédsko, ČR, Maďarsko, Švýcarsko, Nizozemí. Dále Lucembursko a pobaltské země- Litva, Lotyšsko a Estónsko, v roce 2012 se přidala Malta, v roce 2013 Belgie, Dánsko a Řecko a v roce 2015 Lichtenštejnsko. Vstup dalších zemí je již v jednání (vážný zájem má Itálie, Irsko, Island, Slovinsko nebo např. Polsko).

Ilustrační fotografie pokoje.

AHR ČR spolu s partnerskými asociacemi ostatních členských zemí začala pracovat na přípravě nové certifikace, která v ČR vstoupila v platnost na podzim roku 2015. Certifikace je živý organismus, který reaguje na aktuální vývoj hotelového průmyslu. V této souvislosti nabývá na významu hodnocení uplynulého období a poznatků z aplikace jednotných kritérií vybavení a služeb na mezinárodní úrovni. Nesporným přínosem byla a je podpora certifikace HSU ze strany Evropského parlamentu, Ministerstva pro místní rozvoj a České centrály cestovního ruchu Czech Tourism.

Od 1.1.2016 se certifikační znaky udělují na 5 let, oproti původním 3 rokům.

Nejsou HVĚZDY JAKO HVĚZDY

Logo Hotelstars.eu.

Je čas odlišovat ty hotely, které se k této dobrovolné certifikaci přihlásí od těch ostatních, které se sice na fasádě a ve svých prezentacích honosí určitým počtem hvězdiček, ale již negarantují podle jakého systému se tak označují, tedy negarantují jasné a transparentní služby.

Pochybnosti a nejistotu při výběru ubytování mohou vyvolávat i kategorie, s nimiž se lze setkat, a které český právní řád nezná /např.: rezidence, hotelový dům, zájezdní hostinec, ubytovací středisko apod./.

Členové Hotelstars Union si dali za cíl především sjednotit kritéria hotelových služeb pomocí jednotné metodiky a využití společného marketingu při propagaci certifikovaných zařízení. Hotelová klasifikace má celkem 270 hodnotících kritérií, která vznikla na podkladu průzkumů očekávání hotelových hostů a potřeb trhu. Systém se opírá o povinná kritéria a dobrovolně volitelné požadavky. Na náš hotelový trh přináší i řadu novinek, především možnost zařazení do již zmíněné třídy s přívlastkem SUPERIOR.

V současné době klademe důraz na spolupráci s internetovými portály nabízejícími ubytování. Pro tyto účely jsme vytvořili znak Oficiální jednotné klasifikace, kterým jsou označována oficiálně certifikovaná zařízení. Seznam našich partnerů, kteří tento systém podporují, budou brzy zpřístupněny v rámci těchto stránek.

Hledáte-li tedy ubytování v Čechách, doporučujeme vybírat takové hotely, které jsou označeny na vchodu oficiální nálepkou, deklarující počet hvězd a nesoucí loga CzechTourism a Asociace hotelů a restaurací České republiky.

Certifikát Hotel Garni *** Certifikát Penzion **** Certifikát Hotel Superior *****

Copyright © Asociace hotelů a restaurací ČR
Prohlášení o přístupnosti | Právní doložka | Mapa stránek