Unie Hotelstars Union uvítala Slovinsko jako svého nejnovějšího člena

Domů Novinky

Unie Hotelstars Union uvítala Slovinsko jako svého nejnovějšího člena

27. 4. 2017

Unie Hotelstars Union uvítala Slovinsko jako svého nejnovějšího člena

Talin, 26. dubna 2017 – Pokračování úspěšného příběhu: Hotelstars Union vítá Slovinsko jako svého aktuálně 17. člena.

Na posledním zasedání Hotelstars Union pořádaném u příležitosti Valného shromáždění HOTREC Hospitality Europe, konfederace zastřešující hotely, restaurace a kavárny v Evropě, se v Talinu mohli zástupci Hotelstars Union těšit z dalšího rozšíření této unie. Slovinsko se jako další z evropských zemí zavázalo k implementaci harmonizovaných klasifikačních standardů, které budou letos povinně zavedeny pro všechny slovinské hotely.

„Srdečně vítáme Slovinsko jako našeho sedmnáctého člena. Náš harmonizovaný hotelový klasifikační systém přináší hostům i hoteliérům orientaci a vysokou kvalitu. V době online recenzí je ještě důležitější rozšiřovat toto spolehlivé a objektivní hvězdičkové hodnocení po celé Evropě. Vstupem Slovinska do unie Hotelstars Union získáváme další oblíbenou „butikovou“ destinaci ležící mezi Alpami, Středomořím a Panonskou nížinou“, uvedla Gabriella Esselbrugge, letošní prezidentka HSU.
„Je nám velkým potěšením, že se můžeme stát členy HSU. Standardy HSU představují mezinárodně srovnatelná kritéria a účelem jejich implementace je zlepšit viditelnost a renomé slovinských hotelů. Tato kritéria zavedeme jako povinný systém kategorizace slovinských hotelů“, dodala Renata Martinčič, úřadující generální tajemnice ředitelství cestovního ruchu při Ministerstvu pro hospodářský rozvoj a technologie Slovinské republiky.

Hotelstars Union
Pod záštitou HOTREC – Hospitality Europe – založily hotelové asociace Rakouska, České republiky, Německa, Maďarska, Nizozemska, Švédska a Švýcarska unii Hotelstars Union. Mezitím se k této hvězdné rodině připojila Belgie, Dánsko, Estonsko, Řecko, Lotyšsko, Liechtenštejnsko, Litva, Lucembursko a Malta. Unie vytvořila katalog harmonizovaných kritérií pro klasifikaci hotelů, který hostům a hoteliérům zajišťuje větší transparentnost a bezpečnost. Podrobnější informace jsou k dispozici na www.hotelstars.eu.

 

Z leva: Hotelstars Union prezidentka Gabriella Esselbrugge a Renata Martinčič, generální ředitelka slovinského "Ministry of Economic Development and Technology, Directorate for Tourism"


Své dotazy směřujte na:
Hotelstars Union General Secretariat
Katrin Sagmeister, MA
c/o Austrian Professional Hotel Association

Tel.: +43 590 900-5866
E-Mail: office@hotelstars.eu
Web: www.hotelstars.eu